Sasin do PO: zakończcie “haniebną” praktykę uderzania w Polaków “fake newsami”

0
1357
Warszawa, 12.08.2019. Wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji prasowej w siedzibie PiS w Warszawie, 12 bm. (rp/doro) PAP/Radek Pietruszka

Podczas sobotniej konferencji prasowej w siedzibie PiS wicepremier Jacek Sasin i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel odnieśli się do zjawiska stosowania – ich zdaniem – “fake newsów” w kampanii wyborczej przez środowisko związane z PO.

“Zaczyna się na dobre kampania wyborcza. Chcielibyśmy, aby miała mocny, merytoryczny przekaz; żebyśmy spierali się z naszymi konkurentami na programy, na pomysły, na konkretne projekty ustaw, wyliczenia pokazujące, jak możemy zrealizować swoje zapowiedzi. Tymczasem opozycja, a przede wszystkim PO, funduje Polakom kampanię, która ma być kampanią +fake newsów+, fałszywych informacji, dyskusji o faktach, które nie miały miejsca” – powiedział Sasin.

Zaapelował do liderów PO, w tym do przewodniczącego Grzegorza Schetyny, aby “zakończył haniebną praktykę uderzania w Polaków fałszywymi informacjami”.

Powołał się na zamieszczane przez polityków PO w internecie zdjęcie pokazujące prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i stojącego za nim prezydenta Andrzeja Dudę z wieńcami, rzekomo podczas tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Przekazywane w mediach społecznościowych zdjęcie komentowano jako świadectwo upartyjnienia państwa.

Sasin zwrócił uwagę, że zdjęcie pochodzi z ubiegłego roku i pokazuje składanie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego odsłanianą w Sejmie. (PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ lt/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here