Liga hiszpańska – inauguracyjne zwycięstwo Realu Madryt

0
110
epa07778125 Real Madrid's French forward Karim Benzema (C) vies the ball against Celta Vigo's David Costas (L) and Kevin Vazquez (R) during their LaLiga game at Balaidos Stadium, in Vigo, northwestern Spain, 17 August 2019. EPA/Lavandeira Jr Dostawca: PAP/EPA.

Prowadzenie Realowi już w 12. minucie dał Karim Benzema. Francuz wykorzystał dośrodkowanie Garetha Bale’a i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Sytuacja gości skomplikowała się w 56. minucie. Wtedy po brzydkim faulu z boiska wyrzucony został Modric. Celta przewagi zawodnika nie potrafiła jednak wykorzystać, a w dodatku już pięć minut później przegrywała 0:2. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Toni Kross. W 80. natomiast koronkową akcję Realu wykończył Lucas Vazquez.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Ikera Losady w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Dzień wcześniej niespodziewanie od porażki obronę tytułu rozpoczęła Barcelona. Po efektownym golu Aritza Aduriza w 89. minucie “Duma Katalonii” przegrała na wyjeździe z Athletic Bilbao 0:1.(PAP)