Kosiniak-Kamysz: nie jesteśmy przeciwko komuś, tylko za silną Polską

0
443
Płock, 17.08.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas krajowej konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego przed wyborami parlamentarnymi, 17 bm. w Płocku. (mr) PAP/Piotr Augustyniak

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Polska jest wspólnotą, którą trzeba wzmacniać, a w wielu miejscach – przywrócić. “Tu w Płocku jest Polska. W każdej z naszych miejscowości, z naszych miast, miasteczek, wsi, na każdym osiedlu, wszędzie gdzie są ludzie dobrej woli, gdzie jesteśmy my, są nasi rodacy” – powiedział lider ludowców.

“Z dumą przychodzimy we wspólnocie uświęconej tradycji ruchu ludowego, reprezentowanej przez zielone historyczne sztandary. Wierni naszej tradycji. Wierni hasłu: +Żywią i Bronią+. +Bóg, Honor, Ojczyzna+. Idziemy dziś do kolejnych wyborów, do kolejnej bitwy o lepszą Polskę” – zadeklarował lider PSL.

Ludowcy – wskazywał – idą w szerszej formule, “zjednoczeni pod hasłem Koalicja Polska”. “Wielu dzisiaj próbuje opluć nas, próbuje w jakikolwiek sposób odebrać nam prawo do samostanowienia, do realizowania naszego programu. Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciwko komuś” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz. “Nie jesteśmy anty-PiS, nie jesteśmy anty-opozycją, nie jesteśmy przeciwko, tylko jesteśmy za silną Polską, demokratyczną, sprawiedliwą dla wszystkich” – podkreślił.

Zwracając się do zebranych, Kosiniak-Kamysz powiedział, że to najpiękniejszy widok polityczny w jego życiu. “Nigdy nie widziałem tak entuzjastycznej, tak pełnej sali. Jest tutaj cała Polska” – ocenił. Jego zdaniem, to pokazuje, że proponowana przez PSL idea ma sens. (PAP)

Autorki: Agnieszka Ziemska, Edyta Roś

agzi/ ero/ mrr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here