Gliński: cechą naszej pracy jest profesjonalizm, skuteczność i wiarygodność

0
1403
Warszawa, 13.08.2019. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej, 13 bm. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie, nt. 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa". (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

Gliński zaprezentował w sobotę na ul. Piotrkowskiej kandydatów PiS z Łodzi w wyborach do Sejmu i Senatu. Obok wicepremiera na liście kandydatów rządzącego ugrupowania z okręgu łódzkiego znaleźli się m.in.: wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz poseł PiS i pełnomocnik rządu ds. partnerstwo publiczno-prywatnego Waldemar Buda. Dalej są m.in. posłowie Alicja Kaczorowska i Roman Sasin, radni wojewódzcy – Piotr Adamczyk i Włodzimierz Fisiak oraz były wiceprezydent Łodzi – Włodzimierz Tomaszewski.

“To jest drużyna 20 wybitnych osób, znanych z działalności w społecznościach lokalnych. Walczymy o zwycięstwo, bo zawsze trzeba stawiać sobie najwyższe i ambitne cele (…) Będziemy wszyscy gryźli trawę. Robiliśmy to przez ostatnie cztery lata i nie jest to dla nas nic nadzwyczajnego” – powiedział Gliński.

Szef resortu kultury zaznaczył, że nadchodzące wybory są bardzo ważne dla Polski. Jak tłumaczył, to wybory o to, czy “będziemy kontynuować dobrą zmianę dla Polski”. Podsumowując dokonania PiS w dobiegającej końca czteroletniej kadencji, przekonywał, że Polakom żyje się lepiej, co – jak dodał – znajduje odzwierciedlone w badaniach.

Gliński podkreślił, że polityków PiS cechuje profesjonalizm, skuteczność i wiarygodność. Wskazał, że ponad 90 proc. zobowiązań rządzącej partii zostało już zrealizowanych, a kolejne zostaną zrealizowane w najbliższym czasie. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mrr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here