Biała Podlaska: areszt dla dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie

0
1273
Przemyśl, 14.09.2015. Konopie indyjskie w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu, 14 bm. W jednym z domów na terenie miasta tutejsi funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalnie prowadzą uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczli 69 krzaków tej rośliny w różnych fazach wzrostu. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz

W toku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że na terenie gminy Leśna Podlaska (woj. lubelskie) może ukrywać się 31-latek poszukiwany listem gończym. “Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 31-latek może mieć związek z posiadaniem jak też udzielaniem narkotyków” – przekazała policja.

Policjanci weszli na teren posesji i znaleźli tam znaczne ilości suszu. Badania potwierdziły, że to marihuana.

Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek wspólnie z 22-latkiem uprawiali konopie na teren jednej z posesji w powiecie łosickim (woj. mazowieckie). “Podczas przeszukania domu policjanci ujawnili na strychu częściowo wysuszone rośliny konopi innych niż włókniste. Zabezpieczona u obydwu mężczyzn marihuana wystarczyłaby do sporządzenia ponad 10 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili również uprawę konopi. Zabezpieczyli tam niemal 70 roślin” – poinformowała policja.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

22-latek będzie odpowiadał za uprawę, mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi oraz wytwarzanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia. Z kolei 31-latek odpowiadał będzie dodatkowo za udzielanie środków odurzających. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mam/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here