W piątek na stronie internetowej KPRM opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska

0
94
Bruksela, Belgia, 16.07.2014. Premier Donald Tusk na lotnisku w Brukseli, 16 bm., w drodze na posiedzenie szefów rządów i państw Unii Europejskiej. Szczyt UE poświęcony będzie obsadzie dwóch kluczowych stanowisk w Unii: szefa Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomacji. (ukit) PAP/Radek Pietruszka

Donald Tusk był premierem od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r.

W zeszły piątek na stronie KPRM został opublikowany wykaz lotów urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk. We wtorek wieczorem na stronie internetowej KPRM opublikowano wykaz lotów b. premier Beaty Szydło, która sama zwróciła się z prośbą o publikację tych informacji. W środę po południu opublikowano wykaz lotów byłej premier Ewy Kopaczy, który obejmował 47 pozycji.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że zostaną przedstawione założenia projektu ustawy ws. lotów służbowych najważniejszych osób w państwie, wśród których znalazło się m.in. wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD, zakaz przelotów dla rodzin czy parlamentarzystów nie uczestniczących w oficjalnych delegacjach. Do prac nad projektem zostali zaproszeni szefowie kancelarii prezydenta, Sejmu, Senatu oraz szefowie klubów parlamentarnych lub ich przedstawiciele.

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mrr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here