ME siatkarek – Polska pokonała w sparingu Niemcy 3:2

0
74
Wrocław, 04.08.2018. Polka Natalia Mędrzyk podczas ostatniego meczu siatkarskiego interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk XXXII Olimpiady z Serbią, 4 bm. w hali "Orbita". Olimpijski awans uzyska tylko zwycięzca tego spotkania. Przegrane będą miały jeszcze jedną szansę uzyskania przepustki olimpijskiej - w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym, w styczniu przyszłego roku. (jk/doro) PAP/Jan Karwowski

Polki od tygodnia przygotowują się w Łodzi do mistrzostw Starego Kontynentu, których są współgospodarzem. Wyjazdowe pojedynki z Niemkami są ostatnimi sprawdzianami przed inauguracją turnieju. W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczu z dobrej strony zaprezentowała się Katarzyna Zaroślińska-Król, która w ostatnim czasie pełniła rolę zmienniczki Malwiny Smarzek-Godek. Atakująca Developresu Rzeszów zanotowała na swoim koncie 31 punktów. Smarzek-Godek nie pojawiła się na boisku w czwartkowym meczu.

Polskie siatkarki czempionat Starego Kontynentu zainaugurują 23 sierpnia w Łodzi meczem ze Słowenią. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej zmierzą się z Portugalią (24.08), Ukrainą (26.08), Belgią (28.08) i Włochami (29.08). Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Turniej rozegrany zostanie również z Bratysławie, Budapeszcie i Ankarze. (PAP)

autor: Marcin Pawlicki

lic/ krys/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here