KAS: przejęto ponad 1,3 tony tytoniu do fajek wodnych o wartości prawie 1 mln zł

0
72
Augustów, 04.12.2017. Otwarcie fabryki British American Tobacco, 4 bm. w Augustowie. Jest to trzecia pod względem wielkości i kompleksowości produkcji fabryka BAT na świecie. Rocznie produkuje się tutaj ponad 40 miliardów sztuk papierosów, które wysyłane są do 50 krajów na świecie. Jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk, których proces produkcji został w pełni skomputeryzowany. (nlat) PAP/Artur Reszko

Właścicielem tytoniu okazał się obywatel Tunezji, który przechowywał go w jednej z podwarszawskich miejscowości. W pierwszej kolejności funkcjonariusze zlokalizowali pojazd, którym poruszał się mężczyzna, co pozwoliło na zatrzymanie go na gorącym uczynku podczas przygotowywania załadunku. Pytany o pochodzenie i przeznaczenie towaru znajdującego się w samochodzie, Tunezyjczyk zaczął uciekać.

“Po dokładnym przeszukaniu samochodu, w którym znajdowało się 54 kg tytoniu, przeprowadzono kontrolę pomieszczenia magazynu. W jej wyniku ujawniono jeszcze ponad 1300 kg mokrego tytoniu niewiadomego pochodzenia” – podała KAS. Łącznie z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić na tym prawie 1,4 mln zł.

Mężczyzna został przesłuchany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

“Poza przepadkiem towaru, za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie” – podała KAS.

“Eliminowanie szarej strefy to jeden z priorytetów Krajowej Administracji Skarbowej. W tym obszarze zależy nam w szczególności na wsparciu uczciwych przedsiębiorców, którzy funkcjonują na wolnym rynku. Jednocześnie nie ma i nie będzie tolerancji dla działania na szkodę Budżetu Państwa, dlatego nasze kontrole będą systematycznie kontynuowane” – podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz. (PAP)

sno/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here