Błaszczak: Wojsko Polskie cieszy się niezmiennym zaufaniem i szacunkiem Polaków

0
109
Katowice, 15.08.2019. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L), prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda (2L), Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak (3L) podczas defilady "Wierni Polsce", 15 bm. w Katowicach. Trwają centralne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, w których udział biorą przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz kadry kierowniczej Sił Zbrojnych RP. (ag/awol) PAP/Andrzej Grygiel

Centralne uroczystości Święta Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego odbyły się w czwartek w Katowicach. Głównym punktem obchodów była wojskowa defilada “Wierni Polsce”, która przeszła ulicami miasta.

“200 tys. osób oglądających defiladę na katowickich ulicach oraz 3,2 mln telewidzów TVP, to dowód, że Wojsko Polskie cieszy się niezmiennym zaufaniem i szacunkiem Polaków” – napisał szef MON w piątek na Twitterze.

“Pokazaliśmy, że jesteśmy Wierni Polsce! To był dzień wielkiego patriotyzmu, który zostanie w naszej pamięci na lata” – podkreślił Błaszczak. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here