Minister obrony: dziękujemy żołnierzom za codzienną służbę

0
92
Warszawa, 15.08.2019. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przemawia podczas uroczystej zmiany posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza z okazji Święta Wojska Polskiego, 15 bm. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. (pkus) PAP/Radek Pietruszka

Szef MON zwrócił uwagę, że ceremonia odbywa się “na placu marszałka Piłsudskiego, tego, który stworzył naszą wolność, naszą niepodległość 100 lat temu”. “Spotykamy się, żeby oddać hołd naszym dziadom i pradziadom, tym, którzy zatrzymali nawałę bolszewicką; tym, którzy stoczyli i wygrali jedną z najważniejszych bitew w dziejach Europy i świata” – mówił szef MON. Dodał, że w Bitwie Warszawskiej “Polska uchroniła swoja niepodległość w 1920 roku, spowodowała, że zachowana została tożsamość chrześcijańska Polski i Europy”.

“Jesteśmy winni wdzięczność naszym przodkom za ich postawę, za ich oddanie, za ich poświęcenie. Pamiętamy o tym, ale dzisiejszy dzień to dzień Wojska Polskiego, a więc dziękujemy dziś także żołnierzom Wojska Polskiego, tym, którzy dziś stoją na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków” – podkreślił.

“Dziś będziemy mieli okazję podziękowania osobiście żołnierzom Wojska Polskiego podczas defilady” – dodał, zachęcając do udziału w wojskowych piknikach organizowanych w wielu miejscach. “Zachęcam, żeby porozmawiać z żołnierzami, zachęcam do tego, żeby być dumnym z tego, że jesteśmy Polakami” – powiedział.

“Zadaniem polskiego rządu jest stworzenie warunków do tego, żeby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i jak najsilniej osadzone w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego, szczególnie w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Te warunki tworzą gwarancje bezpieczeństwa Polski i Polaków” – zaznaczył minister. (PAP)

brw/ pat/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here