UOKiK: UPC ma zapłacić prawie 33 mln zł kary za niedozwolone klauzule w umowach

0
196
Warszawa, 19.10.2016. Logo UPC Polska na budynku, w którym mieści się siedziba firmy, w al. Jana Pawła II w Warszawie, 19 bm. Sieć kablowa UPC Polska podpisała 18 bm. przedwstępną umowę zakupu akcji spółki Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku. Wartość transakcji ustalona została na 760 mln dolarów. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

Prezes UOKiK Marek Niechciał uznał, że UPC, (dostawca usług internetowych i telekomunikacyjnych) stosował w swoich umowach klauzule niedozwolone, umożliwiające m.in. podwyższenie abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków.

“Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierały skargi na to, że UPC Polska jednostronnie wyłącza niektóre kanały i podwyższa abonament. W związku z tym, prezes UOKiK przeanalizował regulaminy i wzorce umowne i wydał decyzję, w której uznał klauzule stosowane przez UPC Polska za niedozwolone” – czytamy w komunikacie UOKiK.

Prezes UOKiK nakazał UPC Polska poinformować konsumentów o decyzji i oddać im opłaty za podwyżki abonamentu czy nieuzasadnione wezwanie technika. Przedsiębiorca powinien też przywrócić klientom usunięte kanały telewizyjne, jeżeli są one nadal dostępne w ofercie. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ je/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here