Premier: chcemy korzystać ze śmiałych pomysłów dotyczących funkcjonowania kolei

0
112
Warszawa, 13.08.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konferencji ph. "Smart PKP" w ramach cyklu "GovTech - Aktywuj pomysły!", organizowanej przez Fundację Grupy PKP, 13 bm. w Warszawie. (mr) PAP/Piotr Nowak

Wydarzenie jest pierwszą obywatelską burzą mózgów pod hasłem “Smart PKP”, w ramach cyklu “GovTech – Aktywuj pomysły!”. Organizatorem jest Fundacja Grupy PKP, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

“Dzisiaj chcemy korzystać ze wszystkich – nawet najbardziej śmiałych pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji – to jest oczywista rzecz, że nie wszędzie koleją dojedziemy” – powiedział premier.

Jak mówił, trzeba zastanowić się również nad tym, w jaki sposób wykorzystać rewolucję “już nie tylko 4.0, ale tę, o której się mówi – 5.0, czyli sztuczną inteligencję, internet rzeczy; wszystko to, co wiąże się z integracją poszczególnych wymiarów życia gospodarczego, biznesowego, społecznego, dla wygody ludzi, komfortu, bezpieczeństwa, łatwości przemieszczania się”. “Na wszystkie tego typu pomysły liczymy, czekamy” – podkreślił szef rządu.

“Podstawowym celem moim, naszym jest to, żeby nastąpiło coś w rodzaju demokratyzacji, zmiany funkcjonowania administracji publicznej. Polityka to jest jedna sprawa, ale druga rzecz – to, jak funkcjonują poszczególne instytucje, w tym przypadku komercyjne – bo PKP jest instytucją komercyjną. I w jaki sposób one mogłyby najlepiej służyć obywatelom. To jest to pytanie, które składamy w ręce obywateli” – powiedział.

Wydarzeniu towarzyszy konferencja, której uczestnicy rozmawiają o innowacyjności w sektorze publicznym. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Łukasz Pawłowski

aop/ pif/ je/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here