Niemcy: Merkel broni swej polityki migracyjnej

0
84
epa07769614 (L-R) Christian Democratic Union (CDU) Secretary General Paul Ziemiak, German Christian Democratic Union (CDU) party chairwoman Annegret Kramp- Karrenbauer, German Chancellor Angela Merkel and CDU's parliamentary group leader in Thuringia Mike Mohring talk during a CDU board meeting at CDU’s headquarters in Berlin, Germany, 12 August 2019. EPA/HAYOUNG JEON Dostawca: PAP/EPA.

Szefowa rządu RFN spotkała się w swoim okręgu wyborczym w Stralsundzie z czytelnikami dziennika “Ostsee-Zeitung” i odpowiadała na ich pytania.

“Muszę żyć ze świadomością, że istnieją kontrowersje wokół polityki migracyjnej. Mimo to będę zawsze mówić, że była to właściwa decyzja, by w ramach humanitarnego wyjątku (…) pomóc” – oświadczyła Merkel.

Kanclerz podkreśliła, że Niemcy nie mogą się skupiać tylko na własnym dobrobycie, ale są częścią świata. “Nie możemy myśleć tylko o sobie” – stwierdziła.

Broniła też przedsięwzięć niemieckich organizacji humanitarnych, które ratują migrantów na Morzu Śródziemnym i transportują ich do Europy. Według Merkel jest to “nakaz człowieczeństwa”. Zastrzegła jednak, że nie jest to rozwiązanie systemowe; należy go szukać w drodze negocjacji na szczeblu państwowym. (PAP)

asc/ ap/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here