KGP: od środy akcja “Bezpieczny weekend”

0
121
Wiśniowa Góra, 09.02.2019. Policja uczestniczy w akcji „Bezpieczny autokar”, 9 bm. na MOP Wiśniowa Góra na autostradzie A1 pod Łodzią, gdzie kontroluje autobusy przewożące dzieci, w związku z początkiem ferii zimowych w województwie łódzkim. (gm/dw) PAP/Grzegorz Michałowski

Na drogi wyjadą m.in. nowe samochody z wideorejestratorami.

Akcja “Bezpieczny weekend” potrwa od środy od godz. 6 do niedzieli do godz. 22. W tym czasie każdego dnia na drogi wyjedzie około 5 tys. policjantów, zaś pierwszego i ostatniego dnia akcji policjantów ruchu drogowego będzie jeszcze więcej. Kierowcy na drogach będą mogli spotkać m.in. 31 nieoznakowanych BMW serii 3 Gran Turismo oraz 51 oznakowanych radiowozów BMW serii 3. Auta wyposażone są wideorejestratory i na co dzień wykorzystywane są w grupach SPEED. Na drogi wyjadą także samochody KIA Stinger oraz Mitsubishi EVO VII.

Działania policji w ramach “Bezpiecznego weekendu” rozpocznie prowadzona w porozumieniu w porozumieniu z TISPOL (z ang. European Traffic Police Network), czyli Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego akcja “Prędkość”. Akcje prowadzone wspólnie z tą organizacją są prowadzone w jednym tygodniu w różnych krajach Unii Europejskiej.

“Będziemy prowadzić standardowe działania, czyli po pierwsze zwiększymy liczbę policjantów. Ponownie na drogi wyjedzie ponad 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego, a pierwszego i ostatniego dnia akcji prawdopodobnie będzie nas jeszcze więcej” – mówi PAP podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja zaznacza, że główną uwagę mundurowi będą zwracać na przekroczenia prędkości, a także prowadzić działania upłynniania ruchu, szczególnie na wjazdach i wyjazdach w rejonie największych miast. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here