AP: kobiety oskarżają legendę opery Placido Domingo o molestowanie seksualne

0
174
epa07770767 (FILE) - Spanish tenor Placido Domingo performs during the Peralada's Festival concert played at the Peralada's castle in Girona, norteastern Spain, 29 July 2018 (reissued 13 August 2019). According to media reports, several women have accused Placido Domingo of sexual harassment. Domingo says the allegations are 'inaccurate'. EPA/Robin Townsend Dostawca: PAP/EPA.

Informuje o tym we wtorek agencja Associated Press, powołując się na rozmowy z kobietami, które oskarżają Domingo.

Osiem śpiewaczek i tancerka powiedziały AP, że były nękane na tle seksualnym przez supergwiazdę opery podczas spotkań, do których dochodziło przez ponad trzy dekady, począwszy od lat 80. XX w., w miejscach, gdzie Domingo zajmował najwyższe stanowiska kierownicze.

Oprócz tych dziewięciu kobiet jeszcze sześć innych powiedziało AP, że sugestywne propozycje Domingo sprawiały, iż czuły się niekomfortowo. Jedna śpiewaczka dodała, że Domingo wielokrotnie zapraszał ją na randki po zatrudnieniu do śpiewania wspólnych koncertów w latach 90.

Placido Domingo nie odpowiedział na szczegółowe pytania AP dotyczące konkretnych incydentów, ale wydał oświadczenie. “Zarzuty tych niewymienionych z nazwiska osób sprzed trzydziestu lat są głęboko niepokojące i nieprawdziwe”.

“Mimo to bolesne jest to, iż mogłem kogoś zdenerwować lub sprawić, że poczuje się niezręcznie – bez względu na to, jak dawno temu to było i pomimo moich najlepszych intencji. Wierzyłem, że wszystkie moje oddziaływania i relacje były zawsze mile widziane. Ludzie, którzy mnie znają lub którzy ze mną pracowali, wiedzą, że nie jestem kimś, kto celowo skrzywdziłby, uraził czy zawstydził kogokolwiek – czytamy w oświadczeniu. – Zdaję sobie sprawę z tego, że zasady i standardy, według których jesteśmy i powinniśmy być oceniani dzisiaj, są bardzo różne od tych z przeszłości. Mam wielkie szczęście i zaszczyt, że moja kariera w operze trwała ponad 50 lat i utrzymam najwyższe standardy”. (PAP)

cyk/ bjn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here