Rankingi WTA: Świątek awansowała na 55. miejsce, Osaka znów liderką

0
21
epa07765201 Naomi Osaka of Japan in action against Serena Williams of the USA during their quarterfinals match at the Rogers Cup tennis tournament in Toronto, Canada, 09 August 2019. EPA/WARREN TODA Dostawca: PAP/EPA.

Świątek przegrała z Osaką 6:7 (4-6), 4:6 w 1/8 finału turnieju WTA rangi Premier 5 na twardych kortach w Toronto. 18-letnia kwalifikantka nie wykorzystała w pierwszej odsłonie dwóch piłek setowych.

Wcześniej polska zawodniczka pokonała inną byłą liderkę listy światowej Dunkę Caroline Wozniacki 1:6, 6:3, 6:4.

Zawody w Kanadzie wygrała miejscowa tenisistka Bianca Andreescu, która w rankingu przesunęła się z 27. lokaty na 14. Z kolei z dziesiątej na ósmą awansowała jej finałowa rywalka Amerykanka Serena Williams, która z powodu kontuzji skreczowała na początku meczu.

Obecnie Świątek uczestniczy w turnieju WTA w Cincinnati. W niedzielę pokonała Chinkę Wang Yafan 6:4, 3:6, 6:4 i awansowała do głównej drabinki. W poniedziałek wieczorem Polka spotka się w pierwszej rundzie z Francuzką Caroline Garcią (25. WTA).

W decydującej rundzie kwalifikacji odpadła Magda Linette, która w rankingu jest 79. (poprzednio 77.). Katarzyna Kawa awansowała ze 128. na 124. miejsce, zaś zwyciężczyni turnieju ITF w Warszawie Maja Chwalińska z 286. na 192.

Bez zmian na czele zestawienia “Race to Shenzen”, które wyłoni osiem uczestniczek turnieju WTA Finals w listopadzie. Prowadzi Barty, przed Rumunką Simoną Halep i Pliskovą. Świątek jest 50., Linette 69., a Kawa 109. (PAP)