Premier Gruzji: straty w branży turystycznej w lipcu wyniosły 60 mln dolarów

0
104
epa07672408 Travellers at Shota Rustaveli International Airport in Tbilisi, Georgia 25 June 2019. Russian President Vladimir Putin has signed a decree ban on Russian airlines flights to Georgia which will go into effect on 08 July 2019. The decree was signed after the riots in Tbilisi, as a reaction to a Russian State Duma deputy's presence in the Georgian parliament, who headed the Interparliamentary Assembly on Orthodoxy held in Georgia. EPA/ZURAB KURTSIKIDZE Dostawca: PAP/EPA.

Szef rządu zaznaczył jednak, że w Adżarii nad Morzem Czarnym w czerwcu odnotowano pozytywny trend – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch turystyczny wzrósł o 40 proc.

Bachtadze oświadczył, że rząd opracował programy wsparcia dla małego i średniego biznesu w branży turystycznej. “Z pewnością przywrócimy rosnącą dynamikę w sektorze turystycznym” – zapewnił.

Według danych Narodowego Urzędu ds. Turystyki Gruzji w lipcu napływ turystów z Rosji spadł o 6,4 proc. w porównaniu z lipcem 2018 roku – do 159 100 osób. Wczęśniej szacowano, że w 2019 roku w Gruzji zostanie pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę turystów.

Decyzję o zawieszeniu lotów na czas nieokreślony rosyjskie władze podjęły po demonstracjach w Tbilisi wywołanych wystąpieniem w parlamencie Gruzji rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa.

Do miast w Gruzji – Tbilisi, Batumi i Kutaisi – wykonywało rejsy sześciu przewoźników rosyjskich (Aerofłot, Ural Airlines, Pobieda, S7, Red Wings, Smartavia) i dwóch gruzińskich (Georgian Airways i MyWay). Teraz do Gruzji dolecieć można z Rosji tylko z przesiadką np. w Stambule, Mińsku czy Erywaniu. (PAP)

ndz/ ap/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here