Andrzej Maciejewski rezygnuje z członkostwa w klubie Kukiz’15

0
213
Warszawa, 28.04.2019. Poseł Andrzej Maciejewski przemawia podczas konwencji wyborczej, 28 bm. w Warszawie, KWK Kukiz'15 i europejskich sojuszników ugrupowania. Na konwencji m.in. omawiano główne zagadnienia tzw. Manifestu Europejskiego, który jest zbiorem wspólnych postulatów ugrupowań antysystemowych. (pkus) PAP/Paweł Supernak

“Pragnę poinformować, że z dniem 7 sierpnia rezygnuję z członkostwa w klubie poselskim Kukiz’15” – napisał Maciejewski w piśmie skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Maciejewski powiedział PAP, że jego decyzja została podjęta już ponad pięć tygodni wcześniej, a władze klubu wiedzą o niej od dawna. Zaznaczył, że zdecydował się złożyć rezygnację w momencie, gdy prezydent ogłosił datę wyborów, bo zdaje sobie sprawę, że jego klub – podobnie jak wszystkie pozostałe – “wchodzi już w tryb wyborczy”. Podkreślił, że nie chce zatem “sprawiać mylnego wrażenia, że widzi dla siebie przyszłość w Kukiz’15”.

Polityk zaznaczył, że dla niego “niedopuszczalne” było rozpoczęcie rozmów z PSL o starcie z list ludowców w wyborach. Podkreślił, że jemu “z PSL bardzo nie po drodze”, a jego poglądy najbliższe są PiS. “Dlatego z ta partią wiązałbym swoją polityczną przyszłość, ale czekam na decyzję szefa tego klubu (Ryszarda Terleckiego) co do planów dalszej współpracy” – dodał Maciejewski.

Maciejewski poinformował, że w środę, przed wystąpieniem z klubu Kukiz’15 rozmawiał z liderem tej formacji Pawłem Kukizem. Zaznaczył, że była to “dobra rozmowa, w atmosferze zgody i przyjaźni”.

Andrzej Maciejewski jest z wykształcenia politologiem; w 2004 roku został ekspertem ds. wschodnich w Instytucie Sobieskiego. Od października 2015 r. jest posłem, przewodniczy sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Zajmował się też problemem frankowiczów. (PAP)

autorzy: Wiktoria Nicałek, Grzegorz Bruszewski

wni/ gb/ pś/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here