Ekstraklasa piłkarzy ręcznych–Vujovic:nie wierzyłem, że tak szybko wrócę do VIVE

0
207
Kielce, 17.09.2016. Zawodnik Vive Tauron Kielce Branko Vujovic (P) i Roman Pożarek (L) z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, podczas meczu Ekstraklasy piłkarzy ręcznych, 17 bm. w Kielcach. (mgo) PAP/Piotr Polak

Vujovic zawodnikiem kieleckiej drużyny został w 2015 roku, miał wtedy zaledwie 17 lat. W lipcu 2017 roku został wypożyczony na dwa lata do mistrza Słowenii Celje Pivovarna Lasko.

“Kiedy przychodziłem do VIVE wiedziałem, że dopiero muszę się uczyć piłki ręcznej. Później poszedłem do Celje, aby pokazać, czego do tej pory się nauczyłem. Dużo grałem, a to było dla mnie najważniejsze. To były dla mnie naprawdę udane dwa lata. Zdaje sobie jednak sprawę, że przede mną jeszcze sporo pracy, aby stać się lepszym zawodnikiem” – przyznał prawy rozgrywający kieleckiej drużyny.

Po dwóch latach pobytu w Słowenii reprezentant Czarnogóry ponownie zagra w kieleckim zespole. “Nie wierzyłem, że tak szybko wrócę do Kielc. Nie chciałem sobie robić niepotrzebnych nadziei. Gra w VIVE to dla mnie ogromna szansa. Dam z siebie wszystko, aby ją wykorzystać” – zapewnił Vujovic.

“Mamy bardzo młodą, ale perspektywiczną drużynę. Każdy wie, co ma w niej robić. Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć, aby spełniać swoje marzenia. Bardzo się cieszę, że będę częścią tego zespołu” – podkreślił 21-letni szczypiornista.

Kieleccy piłkarze ręczni przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli w poniedziałek. Rozgrywki ekstraklasy VIVE zainauguruje w ostatni tydzień sierpnia meczem we własnej hali ze Stalą Mielec. Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów zespół rozegra na wyjeździe z niemieckim THW Kiel (11-15 września). (PAP)

maj/ cegl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here