Szef PO: poszerzymy szóstkę programową o punkt dotyczący bezpieczeństwa obywateli

0
92
Wrocław, 22.07.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (P) i poseł Borys Budka (L) podczas konferencji prasowej na placu Solnym, 22 bm. we Wrocławiu. Schetyna zapowiedział poszerzenie szóstki programowej partii o punkt dotyczący bezpieczeństwa wszystkich obywateli. (mr) PAP/Maciej Kulczyński

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kibice; policja musiała użyć gazu. W uczestników rzucano kamieniami, jajkami i petardami.

Schetyna mówił na poniedziałkowym briefingu prasowym, że jego środowisko nie godzi się na politykę nienawiści i będzie walczyć o bezpieczeństwo Polek i Polaków, które – jego zdaniem – jest dzisiaj zagrożone. “Dzisiaj zwycięża polityka chaosu, nienawiści, segregacji, odtrącenia, fizycznej agresji. Widzieliśmy to i zrobimy wszystko, żeby dać twardy, mocny, intensywny odpór takim działaniom” – podkreślił lider PO.

“To jest element polityki PiS, to, co dzieje się w ostatnich dniach, tworzenie nowego wroga, próba zbudowania kampanii wyborczej do parlamentu wokół znajdowania wroga wśród tych, którzy mają inne zdanie czy inne zapatrywanie, wśród mniejszości, także seksualnych to to samo, z czym spotkaliśmy się w roku 2015, kiedy to imigranci byli tymi, którzy mieli zagrozić naszemu bezpieczeństwu” – mówił Schetyna. “Naszemu bezpieczeństwu zagraża polityka PiS, zagrażają ci, którzy traktują nasz kraj, jako prywatną własność, zagrażają ci, którzy szukają wrogów i przeciwników, którzy odtrącają tych, którzy mają prawo tutaj mieszkać, żyć, bo są Polakami i patriotami” – dodał.

“Przedstawiliśmy sześć punktów programowych. Dzisiaj mówimy, że ta szóstka musi mieć swój dodatek i będziemy do tej szóstki dodawać punkt dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa wszystkich obywateli, wszystkich bez wyjątku” – oświadczył szef PO.(PAP)

reb/ pdo/ godl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here