Prokuratura: sekcja zwłok wykazała rany kłute na klatce piersiowej Dawida

0
101
Warszawa, 22.07.2019. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński podczas konferencji prasowej, 22 bm. Konferencja dotyczyła wyniku sekcji zwłok 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. W sobotę, 20 bm. na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. (sko) PAP/Radek Pietruszka

Według ustaleń śledczych dziecko zostało zamordowane najprawdopodobniej w samochodzie.

Policjanci odnaleźli ciało chłopca w sobotę przy autostradzie A2 między Warszawą, a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków. W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej potwierdził, że odnalezione zwłoki należały do pięcioletniego Dawida, poszukiwanego od nocy z 10 na 11 lipca. Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie odbyła się sekcja zwłok.

Prokurator Łapczyński przekazał PAP w poniedziałek, że oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej. “Zostały zadane narzędziem ostrym. Warunki takiego narzędzia spełnia m.in. nóż” – poinformował PAP prok. Łapczyński.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prokurator przekazał ponadto, że śledczy cały czas szukają narzędzia zbrodni. “Wiemy, że było to narządzie ostre, zakładamy, że nóż” – dodał.

Oględziny zwłok dziecka – wskazał Łapczyński – w powiązaniu ze wstępnymi wynikami badań skody, którą przemieszczał się ojciec z dzieckiem, pozwalają wnioskować, iż miejsce ujawnienia zwłok nie było miejscem zabójstwa. “Dziecko zostało pozbawione życia najprawdopodobniej w samochodzie” – dodał.

“W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, m.in. na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta. Wstępne wyniki badań wskazują, iż była to krew Dawida” – zaznaczył prokurator. (PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Mateusz Mikowski, Marcin Jabłoński, Marcin Chomiuk

agzi/ mm/ mja/ mchom/wk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here