Premier: wierzę, że będziemy w stanie osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej

0
105
Truskolasy, (woj. śląskie), 22.07.2019. Premier Mateusz Morawiecki (2P), wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński (L), piłkarz Jakub Błaszczykowski (2L) i sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber (P) podczas wizyty w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia, 22 bm. w Truskolasach. (mr) PAP/Waldemar Deska

Wieś Truskolasy to rodzinna miejscowość trenera polskiej kadry piłkarskiej Jerzego Brzęczka i wieloletniego kapitana reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego, który od 9 lat zabiegał o budowę w Truskolasach boiska z prawdziwego zdarzenia. Obiekt ma kosztować ok. 2 mln zł, z czego 1 mln zł dołoży Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ze swojej rezerwy celowej.

“Wielkim naszym pragnieniem, a moim marzeniem jest to, żeby dzieciaki, młodzież również z Truskolasów, z takiej ziemi jak ta – północna część woj. śląskiego – żeby mogły trenować, żeby chciało im się chcieć, żeby odciągać ich od tych głupstw, głupotek i (…) czasami jakichś chuligańskich wybryków, albo siedzenia z nosem w smartfonach, bo to chyba też jest teraz, niestety, zbyt częste zajęcie naszych dzieci. Cóż je lepiej odciągnie od tego niż właśnie zajęcia sportowe” – mówił Morawiecki, który spotkał się w Truskolasach z Kubą Błaszczykowskim.

„Wierzę, że z Kubą, z takimi piłkarzami i z takim samozaparciem, taką dyscypliną, będziemy w stanie osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej. A wszystko to dla naszych dzieci, dla młodzieży; po to, żeby ich serca cieszyły się grą w piłkę nożną, a serca wszystkich Polaków cieszyły się z naszych zwycięstw” – powiedział szef rządu.

„Bądźcie pewni, że droga ku sukcesom usiana jest przede wszystkim ciężką pracą, wysiłkiem. Nie wolno się załamywać, trzeba podnosić głowę po drobnych i większych porażkach, wstawać, iść do przodu, ciężko pracować w ramach pewnej dyscypliny. I wiem, że taką drogę przebył nasz ukochany piłkarz” – dodał Morawiecki.(PAP)

mab/ par/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here