Premier: dziękuję policjantom za służbę polskiemu społeczeństwu

0
105
Katowice, 21.07.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji na placu Bolesława Chrobrego, 21 bm. w Katowicach. Szef rządu przebywa z wizytą w województwie śląskim. (pkus) PAP/Andrzej Grygiel

Premier wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji oraz w festynie rodzinnym.

Morawiecki podziękował policjantom za ich codzienną służbę. “Można oczywiście zmieniać ustawy, modernizować sprzęt i trzeba to robić, trzeba poprawiać regulacje, ale na końcu nasze codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach. Jest w rękach polskich policjantów i policjantek, którzy ofiarnie – często z narażeniem życia – dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków” – podkreślił szef rządu.

“Dziękuję wam drodzy policjanci, dziękuję waszym rodzinom za wierną służbę Rzeczypospolitej, za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu” – dodał.

“Spotykamy się w 100-lecie utworzenia kluczowej dla funkcjonowania państwa polskiego formacji. Spotykamy się w wielkie święto, w święto policji polskiej, ale wiemy doskonale, że policjanci nie działają od święta. Działają każdego dnia, nocy, w każdej chwili są obecni po to, aby zapewniać bezpieczeństwo Polakom” – mówił szef rządu.

Nawiązał też do niedawnych badań mówiących, że 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpieczna w swoim miejscu zamieszkania. “To jest szóstka z plusem, jak byśmy powiedzieli językiem wystawiania cenzurek; znakomite osiągnięcie, które zawdzięczamy przede wszystkim polskiej policji, polskim policjantom, ale również wdrożeniu szeroko zakrojonego programu modernizacji służb mundurowych, na który przeznaczyliśmy blisko 10 miliardów złotych” – podkreślił premier. (PAP)

“lun/ amt/ rbk/ godl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here