Morawiecki: chcemy utrzymać serce przemysłowe Polski na Śląsku

0
107
Siemianowice Śląskie, 21.07.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) przemawia podczas Pikniku Rodzinnego #DobryCzasPL w Parku Tradycji, 21 bm. w Siemianowicach Śląskich. Trwa prekampania przed wyborami parlamentarnymi. W nadchodzących, jesiennych wyborach parlamentarnych szef rządu będzie liderem listy PiS w okręgu katowickim. (pkus) PAP/Hanna Bardo

“Dla mnie i nie tylko dla mnie, szeroko rozumiany Śląsk jest synonimem regionu przemysłowego – tu bije serce przemysłowe Polski” – mówił szef rządu.

“Chcę obiecać, że niezależnie od tego, jak ta zmiana gospodarcza będzie przebiegać, to chcemy utrzymać serce przemysłowe Polski tutaj, na Śląsku. Serce nowoczesnego przemysłu, pełne nowoczesnych technologii, jednocześnie mając ogromny szacunek do tych przemysłów, które zbudowały Śląsk, zbudowały Polskę; do tradycyjnych przemysłów: do hutnictwa, energetyki i oczywiście do całego przemysłu węglowego” – podkreślił Morawiecki.

Premier odniósł się też do polityki społecznej prowadzonej przez rząd PiS. “Nie byłoby możliwe rozwinięcie tej polityki społecznej, w takich rozmiarach, gdyby nie skuteczna polityka gospodarcza” – zaznaczył.

Przypomniał, że cztery lata temu w czasie rządów PO-PSL chciano zamknąć większość kopalni na Śląsku. “A my doprowadziliśmy do ich utrzymania, do ich odrodzenia, do tego, że one dzisiaj są z powrotem chlubą przemysłu województwa śląskiego” – podkreślał.

“Można pogodzić politykę społeczną i polityką gospodarczą, polityką rozwojową. Ba, my pokazujemy, że jedna bez drugiej nie istnieje” – dodał premier. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Marek Błoński

rbk/ mab/ godl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here