Lech Wałęsa zainaugurował działanie Obywatelskiej Pomocy Wyborczej

0
184
Warszawa, 20.07.2019. Były prezydent Lech Wałęsa (P) podczas spotkania Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Wałęsie, 20 bm. w Centrum Prasowym Foksal, dotyczącego m.in. prezentacji inicjatywy obywatelskiej wspierającej partie nurtu demokratycznego w Polsce. (pkus) PAP/Piotr Nowak

Były prezydent Lech Wałęsa zainaugurował w Warszawie, działanie Obywatelskiej Pomocy Wyborczej. Jak poinformował, przedsięwzięcie inicjuje reaktywowany przez niego Komitet Obywatelski Przy Lechu Wałęsie. “Musimy wesprzeć demokratyczne partie, zachęcać do głosowania na nie, udostępniać miejsca na plakaty i banery, roznosić ulotki, brać udział w komisjach wyborczych oraz pełnić funkcje mężów zaufania i obserwatorów” – napisał w ulotce rozdawanej podczas spotkania.

Organizatorzy spotkania w Warszawie poinformowali o środowiskach, które współuczestniczą w akcji. Są to m.in.: Inicjatywa Wygrajmy Wybory, Komitet Obrony Demokracji, Inicjatywa Wolne Sądy. W spotkaniu wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska(PO), poseł Marcin Kierwiński (PO), aktorka Dorota Stalińska, prof. Jerzy Stępień, Leszek Moczulski, Jan Lityński, aktor Olgierd Łukasiewicz, poseł Marcin Święcicki (PO). Podczas spotkania wymieniono też jako obecnych: “obywateli z opozycji ulicznej i demokratycznej”, “wolnych prokuratorów, sędziów i adwokatów”, a także “wolnych dziennikarzy”.

Do zabranych zwrócił się Lech Wałęsa. Stwierdził, że “naszemu pokoleniu los umożliwił zrealizowanie dwóch zadań”. Pierwsze – jego zdaniem – to “zdejmowanie przeszkód i podziałów, które hamują rozwój Polski, Europy i świata”. “To nam się udało. Zmobilizowaliśmy Polskę, Europę, a nawet globalnie cały świat”. Drugim zdaniem jest zbudowanie “czegoś nowego” na “gruzach tego zwycięstwa” – powiedział. (PAP)

krz/ drag/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here