Kaczyński: zabiegamy o materialne warunki życia i o godność Polaków

0
205
Chełm, 20.07.2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) przemawia podczas pikniku rodzinnego #DobryCzasPL w amfiteatrze Kumowa Dolina, 20 bm. w Chełmie. Trwa prekampania przed wyborami parlamentarnymi. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują objazd po kraju. (pkus) PAP/Wojtek Jargiło

Prezes PiS bierze udział w pikniku rodzinnym pod hasłem: “Dobry czas dla Polski”, zorganizowanym w Chełmie (Lubelskie).

“Chcemy rozmawiać z Polakami zadając im i sobie samym to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć, w jaki sposób doprowadzić do tego, by Polska, która prawie już 4 lata temu zmieniła kierunek jeśli chodzi o sytuację wewnętrzną, szła dalej tą drogą” – mówił.

“Będąc u władzy staraliśmy się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia, ale także – co bardzo ważne – o godność Polaków, o to, by żyło się godnie, byśmy się czuli równi, by wszystkie części Polski były równe. By można było kontynuować to, co nazywamy wspólnotą, i można było odbudowywać także to, co jest tak ważne dla tego, by ta polska wspólnota, wspólnota Polaków istniała, tzn. dobre państwo” – podkreślił Kaczyński.

“Takie państwo, do którego obywatele mają zaufanie, które rzeczywiście im służy. Takie państwo, które jest wiarygodne, nie jest teoretyczne, nie jest z dykty. Takie państwo – mówię tu o władzy – które to, co zostało zapowiedziane, wykonuje” – dodał szef PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Zbigniew Kopeć

rbk/ kop/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here