Krowicki odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski piłkarek ręcznych

0
104
Lubin, 06.06.2019. Trener reprezentacji Polski Leszek Krowicki podczas meczu eliminacyjnego mistrzostw świata piłkarek ręcznych z Serbią, 6 bm. w Lubinie. (mk/awol) PAP/Maciej Kulczyński

“Kontrakt trenerski zawarty w dniu 4 lipca 2016 roku został rozwiązany z dniem 19 lipca 2019 r. Przyczyną wypowiedzenia umowy jest utrata zaufania, spadek poziomu sportowego kadry oraz brak realizacji zobowiązań i celów sportowych” – poinformowano w piątek na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Jak przypomniano, pod wodzą Krowickiego reprezentacja nie wywalczyła awansu na mistrzostwa świata 2019, a co za tym idzie, nie ma szans udziału w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Sukcesu nie było również podczas mistrzostw świata 2017, gdy biało-czerwone zajęły przedostatnie miejsce w fazie grupowej i nie zakwalifikowały się do fazy finałowej.

Z kolei w mistrzostwach Europy 2016 i 2018 drużyna nie wygrała żadnego meczu i zajęła ostatnie miejsce w fazie grupowej.

“Umówiliśmy się na realizację konkretnych celów sportowych, w tym awans na Igrzyska Olimpijskie 2020. To się nie udało. Rozczarował poziom gry, miejsca i wyniki zdobyte na imprezach głównych. Niestety, dalsza współpraca z trenerem Leszkiem Krowickim nie jest możliwa. Szanujemy jego dorobek i wiedzę. Dziękujemy za pracę z reprezentacją Polski. W sporcie najważniejsze są efekty i wynik. A tych nie ma. Trener dostał możliwość odejścia za porozumieniem stron i honorowego pożegnania się, ale nie przyjął tej propozycji” – powiedział cytowany na stronie federacji Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

61-letni Krowicki przejął kadrę przed trzema laty po Duńczyku Kimie Rasmussenie, który nie zdecydował się wówczas przedłużyć kontraktu i objął drużynę narodową Węgier. (PAP)

bia/ krys/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here