Szef PSL: nie wejdziemy do koalicji z PO, jeśli będzie się w niej SLD lub Wiosna

0
68
Warszawa, 06.07.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL, 6 bm. w Warszawie. Rada Naczelna PSL ma podjąć decyzję, co do formuły startu partii w wyborach. Podsumuje konsultacje, rozpoczęte po jej poprzednim posiedzeniu 1 czerwca. (mr) PAP/Marcin Obara

Władysław Kosiniak-Kamysz został zapytany w czwartek przez dziennikarzy, kiedy zapadnie decyzja, czy PSL pójdzie do wyborów parlamentarnych w koalicji z PO. “To jest kwestia najbliższych dni” – odparł prezes Stronnictwa. “Chciałbym, żeby rozstrzygnięcie zapadło jak najszybciej – w tym tygodniu” – zaznaczył.

Po raz kolejny podkreślił, że zdaniem ludowców potrzebne są dwa bloki na opozycji – blok lewicowy i umiarkowanego centrum. Jak podkreślił, jego ugrupowanie buduje ten drugi.

“To jest ta myśl przewodnia, która daje szansę na zatrzymanie rządów jednej partii, na nieposiadanie większości przez jedną partię polityczną – jakąkolwiek. To jest myśl, która daje szansę na zmianę rządów” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Powiedział, że już wiele osób w opozycji udało się przekonać do wizji PSL budowania dwóch bloków. Wyraził jednocześnie nadzieję, że uda się przekonać “wszystkich, którzy są ważnymi podmiotami politycznymi”.

Dopytywany, czy jest skłonny wejść do koalicji z PO, jeśli znajdzie się w niej np. Wiosna albo SLD. “Nie. To wyraźnie mówiliśmy” – oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL poinformował również, że codziennie jest w kontakcie z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ godl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here