Uniwersjada: triumf Rozmysa w biegu na 1500 m

0
72
Neapol, Włochy, 10.07.2019. Polak Michał Rozmys zwyciężył w biegu finałowym na 1500 m, zdobywając złoty medal, podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, 10 bm. (js) PAP/Paweł Skraba

“Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować to, co założyliśmy z trenerem Jackiem Kostrzebą. Zdałem się całkowicie na jego doświadczenie. To mój pierwszy złoty medal na takiej imprezie. To na pewno jedno z najważniejszych moich dotychczasowych osiągnięć w karierze” – powiedział Rozmys po zwycięskim biegu, cytowany w komunikacie biura prasowego akademickiej reprezentacji Polski.

W poprzednich dniach złote medale zdobyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m, a po brąz sięgnęli: Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

W trwającej do 14 lipca Uniwersjadzie wystąpi łącznie 112 reprezentantów Polski.(PAP)

mm/ af/ pp/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here