Ardanowski: tylko produkty rolne najwyższej jakości znajdą nabywców

0
90
Stare Pole (woj. pomorskie), 27.06.2019. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski (C) podczas obchodów XVII Dnia Pola 2019 Krajowej Spółki Cukrowej S.A., 27 bm. w Starym Polu. (sko) PAP/Adam Warżawa

“Bogaty świat staje się już tak wymagający i wybredny, że niedługo to, co nie spełnia najwyższych, coraz wyższych, norm jakościowych nie sprzeda się” – powiedział cytowany w komunikacie resortu minister.

W środę w w Potworowie koło Radomia odbyła się inauguracja kampanii “Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana z południa Mazowsza” organizowana przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP. Jest ona finansowana ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Minister poinformował, że trwają prace związane z utworzeniem Polskiej Grupy Spożywczej. “Wielu przedsiębiorców, przyzwyczajonych do dominacji na rynku przetwórstwa i handlu, zgrzyta ze złości zębami na myśl, że państwo nie będzie bierne i +teoretyczne+ w obronie rolników. Od strony prawnej wszystko jest gotowe, ale w kwestii kapitału założycielskiego prowadzę jeszcze rozmowy z premierem RP i Ministrem Finansów” – powiedział szef resortu rolnictwa.

Zapowiedział też dalszą “walkę” o wzmocnienie pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym choć – jak podkreślił – państwo nie ma możliwości bezpośredniej interwencji na rynku.

“Koniec okradania rolników. Ja na to nie wyrażam zgody, chociaż to bardzo nie podoba się przetwórcom” – podkreślił cytowany w komunikacie minister Ardanowski.

Minister zaapelował o przekonywanie konsumentów, zarówno krajowych jak i zagranicznych, do kupowania polskiej żywności. (PAP)

awy/ drag/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here