Młody polski bramkarz w Paris Saint-Germain

0
222
epa06916668 Polish goalkeeper Marcin Bulka (upper row,L) with players of the Chelsea FC poses during a friendly soccer game beetween Chelsea FC vs FC Internazionale Milano at the Allianz Riviera stadium in Nice, France, 28 July 2018. EPA/THIERRY CARPICO Dostawca: PAP/EPA.

Bułka trafił do Chelsea trzy lata temu z Escoli Warszawa. W londyńskim zespole występował w młodzieżowych drużynach. Grał też w reprezentacji Polski juniorów.

“Jestem bardzo zadowolony i zaszczycony, mogąc dołączyć do Paris Saint-Germain. Ten klub ma nie tylko wspaniałą renomę we Francji i Europie, ale jest również znany z tego, że w ostatnich latach pozwalał wielu młodym graczom pokazać swój potencjał. Po moim doświadczeniu w Anglii zrobię wszystko, aby kontynuować tutaj moje postępy z tym fantastycznym składem, a szczególnie z najlepszymi bramkarzami. Nie mogę się już doczekać dołączenia do treningów w poniedziałek” – powiedział Bułka, cytowany na oficjalnej stronie PSG.

Niedawno z francuskiego giganta odszedł doświadczony włoski golkiper Gianluigi Buffon, który wrócił do Juventusu Turyn.

Ponadto w bramce PSG występuje Alphonse Areola, a do Eintrachtu Frankfurt był wypożyczony do końca minionego sezonu Niemiec Kevin Trapp. Wynika z tego, że polski bramkarz będzie ubiegać się o miano trzeciego w drużynie.

W przeszłości zawodnikiem Paris Saint-Germain był Grzegorz Krychowiak. (PAP)

bia/ krys/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here