Schetyna: polityka zagraniczna to dla PiS tylko dodatek do polityki wewnętrznej

0
177
Warszawa, 04.07.2019. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (L) przemawia podczas konferencji prasowej, 4 bm. w Sejmie w Warszawie nt. programu polityki zagranicznej PO. (pkus) PAP/Tomasz Gzell

Podczas zorganizowanej w czwartek konferencji poświęconej programowi polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, Schetyna zapowiedział, że PO pokaże, jak chce realizować oczekiwania dotyczące powrotu do “dobrej jakości polityki zagranicznej” szczególnie w kontekście tego, co zdarzyło się w ostatnich dniach na posiedzeniu Rady Europejskiej czy w środę w Parlamencie Europejskim. Lider PO mówił, że chodzi też m.in. o decyzję Komitetu Ministrów Rady Europy, “która skutkowała przywróceniem głosu Rosji” w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Schetyna stwierdził, że “to wszystko pokazuje nieskuteczność polityki zagranicznej polskiego rządu”. “Wyniki tych ostatnich zdarzeń są fatalne. Nie tylko Polska, ale cały region Europy Środkowej nie uzyskały w UE, w wyniku tych ustaleń, żadnych stanowisk, ale także jakichkolwiek wpływów. Będziemy na tym cierpieć jako Polacy, jako Europejczycy z Europy Środkowej” – mówił Schetyna.

“Polska przesuwa się na margines unijnych decyzji” – stwierdził lider Platformy Obywatelskiej.

Schetyna podkreślił, że polityka zagraniczna, w tym polityka unijna, to obszar, który bardzo różni opozycję, Platformę Obywatelską, od rządu PiS. “To jest dziedzina, w której straty wynikające z fatalnej polityki rządu są już bardzo mocno widoczne, a będą jeszcze bardziej” – ocenił.

“Obserwujemy to wyraźnie, a obecnie rządzący tak naprawdę tego nie kryją, że polityka zagraniczna jest fragmentem polityki wewnętrznej, jest do niej dodatkiem. Widzieliśmy to z perspektywy pierwszych miesięcy po wyborach 2015, ale ten proces cały czas trwa” – mówił przewodniczący PO. (PAP)

mzk/ mok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here