Igrzyska Europejskie: Daniel Staniszewski z brązowy medalem na torze kolarskim

0
353
Berlin, Niemcy, 21.10.2017. Polak Daniel Staniszewski na trasie jazdy indywidualnej na dochodzenie, podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, 21 bm. w Berlinie. (bz/dw) PAP/Bartłomiej Zborowski

Staniszewski musiał wykrzesać wszystkie siły, aby zapewnić sobie miejsce na podium. Po trzech konkurencjach – scratchu, wyścigu tempo i eliminacyjnym – zajmował trzecią lokatę, ale w kończącym rywalizację wyścigu punktowym doścignął go w pewnym momencie Grek Christos Volikakis.

Medal zapewnił Polakowi atak w końcówce razem z czterema innymi kolarzami. Zdublowali oni resztę stawki, zdobywając po 20 pkt. Po złoto sięgnął Holender Jan Willem van Schip, a srebro wywalczył Szwajcar Thery Schir.

Bliski zdobycia drugiego krążka w stolicy Białorusi był Krzysztof Maksel. W finale keirinu, gdy rozprowadzający stawkę motocyklista na dernie opuścił tor, Polak przesunął się na pierwsze miejsce, a za jego plecami trwała zacięta walka o jak najlepszą pozycję, zakończona kraksą Hiszpana Juana Peralty z Czechem Tomasem Babkiem.

Na torze pozostało czterech zawodników, ale Makselowi zabrakło sił, aby ścigać się o medal. Zwyciężył Holender Harrie Lavreysen przed Francuzem Ryanem Helalem i Rosjaninem Denisem Dmitrijewem. Patryk Rajkowski odpadł w tej konkurencji w repasażu 1. rundy.

Dorobek medalowy polskich kolarzy torowych na Igrzyskach Europejskich w Mińsku zamknął się czterema medalami: srebrny wywalczył debiutujący w imprezie tej rangi wśród seniorów Filip Prokopyszyn w wyścigu scratch, a brązowe – drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie (Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz, Nikol Płosaj), Maksel na 1 km ze startu zatrzymanego oraz Staniszewski w omnium.

W Mińsku Polacy wywalczyli 14 medali: trzy złote, srebrny i 10 brązowych. (PAP)

af/ cegl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here