Były trener w kolarstwie górskim Andrzej P. oskarżony o przestępstwa seksualne

0
138
Pruszków, 28.11.2017. Logotyp Polskiego Związku Kolarskiego w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego w Pruszkowie, 28 bm. Minister sportu i turystyki Witold Bańka wezwał zarząd Polskiego Związku Kolarskiego do natychmiastowej dymisji. (soa) PAP/Bartłomiej Zborowski

Akt oskarżenia wniosła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Proces będzie się toczyć przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

“Andrzej P. został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie o popełnienie przestępstw stanowiących czyny zabronione przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, których dopuścił się wobec dwóch zawodniczek kadry kolarstwa górskiego (MTB) Polskiego Związku Kolarskiego oraz kobiety biorącej udział w jednym ze zgrupowań kadrowo–grupowych kolarstwa górskiego” – napisała w przekazanym PAP komunikacie rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka.

“Oskarżenie dotyczy przestępstw zgwałcenia poprzez doprowadzenie pokrzywdzonych przemocą oraz podstępem polegającym na podaniu środka usypiającego do obcowania płciowego, a także doprowadzenia przemocą jednej z pokrzywdzonych do wykonania innej czynności seksualnej oraz przestępstwa usiłowania zgwałcenia” – sprecyzowano w komunikacie.

Do przestępstw miało dojść “w trakcie zgrupowań klubowo–kadrowych kolarstwa górskiego, które odbywały się w Polsce i za granicą”.

Andrzej P. został zatrzymany 29 października ubiegłego roku przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, a następnego dnia tymczasowo aresztowany. W areszcie spędził osiem miesięcy.(PAP)

af/ krys/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here