Putin: najbardziej palące kwestie dla Rosjan to poziom życia i pensje

0
225
epa07659620 Russian President Vladimir Putin (R) looks on as operators receive questions before his annual Question and Answer live-broadcast nationwide television and radio session 'Direct Line with Vladimir Putin' at the Gostiny Dvor studio in Moscow, Russia, 20 June 2019. During the broadcast President Vladimir Putin directly answers questions from Russia's citizens. EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA.

Putin przyznał, że realne dochody ludności spadały przez kilka ostatnich lat, jednak – jak przekonywał – teraz zaczynają rosnąć.

Już 17. z rzędu doroczna telekonferencja rozpoczęła się od pytań o niskie dochody i sytuację w sferze ochrony zdrowia. Jak zauważyli prowadzący telekonferencję, w pytaniach do szefa państwa “ludzie piszą, że życie stało się cięższe”. Przed programem napłynęło około 1,5 mln pytań, zadawanych telefonicznie, w formie nagrań wideo, przez specjalną aplikację i internet.

Rozmowę Putina z obywatelami, podczas której tradycyjnie odpowiada on na nadsyłane pytania i apele mieszkańców Rosji, transmitują na żywo media państwowe. Jak zauważa agencja AP, ów “starannie wyreżyserowany program” daje Rosjanom rzadką okazję dotarcia ze swoimi problemami do samych szczytów władzy.

W dniach przed konferencją głośnym echem odbiła się w Rosji wypowiedź byłego ministra finansów Aleksieja Kudrina, który nazwał ubóstwo “arcyostrym” problemem w kraju. Oświadczył też, że uważa ubóstwo za “hańbę” Rosji. “Ponad 12 procent biednych w kraju to około 19 mln ludzi. Należy im pomagać aktywniej” – oświadczył Kudrin.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ cyk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here