22-l. Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin aresztowany na 3 miesiące

0
139
Świdnica, 16.06.2019. Zatrzymany mężczyzna doprowadzany na przesłuchanie w prokuraturze w Świdnicy, 16 bm. Mężczyzna został zatrzymany ws. zabójstwa dziewczynki. Jak informowała wcześniej prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono 13 bm. w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne. (mr) PAP/Maciej Kulczyński UWAGA!!! ZAKAZ PUBLIKACJI WIZERUNKU ZATRZYMANEGO ORAZ WIZERUNKU FUNKCJONARIUSZY OPERACYJNYCH POLICJI!!!

Rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska poinformowała we wtorek PAP, że Sąd Rejonowy w Świdnicy uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku.

Świdnicka prokuratura złożyła we wtorek wczesnym popołudniem do sądu wniosek o areszt dla podejrzanego Jakuba A. Mężczyźnie grozi dożywocie. O złożeniu wniosku informował wówczas PAP prok. Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok – oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

“Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu” – powiedział wcześniej podczas konferencji prasowej prok. Pindera.

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny w pow. świdnickim; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Informowano też wtedy, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Mężczyźnie jednak nie postawiono zarzutów w tym zakresie.(PAP)

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here