Gowin: nie ma już możliwości budżetowych na kolejne transfery społeczne

0
192
Lublin, 11.05.2019. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej, 11 bm. w Biurze Senatorskim Andrzeja Stanisławka przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. (wj/dw) PAP/Wojtek Jargiło

W piątkowej rozmowie w Polsat News Gowin podkreślił, że po majowych wyborach do PE polityków czeka “kolejny test wyborczy”, jakim są wybory do polskiego parlamentu. “Musimy zapracować przez najbliższych kilka miesięcy ponownie na zaufanie Polaków” – dodał.

Pytany, czy sposobem na zdobycie zaufania może być np. nowa “piątka Kaczyńskiego”, Gowin odparł: “Jeżeli pan mnie pyta o transfery społeczne – bo to one przede wszystkim składają się na tę tzw. piątkę Kaczyńskiego – to, moim zdaniem, nie ma już ani możliwości budżetowych, ani specjalnych potrzeb społecznych, poza jedną bardzo ważną grupą, czyli osobami z niepełnosprawnością”.

“Teraz, przez najbliższe lata, powinniśmy zadbać o to, żeby te duże transfery społeczne, te duże programy, zwłaszcza program wsparcia dla polskich rodzin, były zasilane przez dynamiczny rozwój polskiej gospodarki” – powiedział w piątek Gowin.

Według niego “jeżeli chcemy, aby nasze państwo funkcjonowało sprawnie, musimy zadbać o poziom zarobków w sferze budżetowej”. “Na pewno w sferze budżetowej w przyszłym roku będą podwyżki” – zapewnił. Pytany, jak duże one będą, Gowin podkreślił, że “uczciwie nie można dzisiaj tego przesądzać”. “Mogę powiedzieć tyle, że w założeniach do budżetu, które rząd przyjął we wtorek, przewidzieliśmy średnio 6-proc. wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej” – powiedział wicepremier.(PAP)

sno/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here