Liga Narodów siatkarek – Polska przegrała z USA 1:3

0
68
Opole, 23.05.2019. Trener Polek Jacek Nawrocki podczas meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek z reprezentantkami Tajlandii w Opolu, 23 bm. (paw) PAP/Krzysztof Świderski

Mecz miał dwa różne oblicza – Polki w dwóch pierwszych setach zagrały znakomicie i przy odrobinie szczęścia mogły prowadzić nawet 2:0. Później przewaga ubiegłorocznych triumfatorek Ligi Narodów była momentami miażdżąca.

W pierwszym secieAmerykanki nie potrafiły uzyskać znaczącej przewagi, a gdy Polki przyspieszały grę, rywalki często gubiły się w obronie. Końcówka w wykonaniu podopiecznych Nawrockiego była imponująca. W decydujących momentach Agnieszka Kąkolewska uderzyła z krótkiej, a po chwili przytomnie lekko przebiła przechodzącą piłkę.

W drugiej odsłonie Julia Nowicka, mimo przeciętnego przyjęcia, starała się dokładnie dogrywać swoim koleżankom. Choć Malwina Smarzek była najbardziej obciążoną zawodniczką w ataku, jednak mogła też liczyć na wsparcie Natalii Mędrzyk czy Magdaleny Stysiak.

W końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Amerykanki wygrywały 21:19, ale trzy kolejne akcje padły łupem Polek. Przy stanie 22:22 Smarzek zaatakowała w aut, a potem Mędrzyk nie przyjęła zagrywki Tetori Dixon. Kąkolewska jeszcze zapunktowała ze środka, ale rywalki wykorzystały drugą piłkę setową. Partię zakończyła Chiaka Ogbogu.

Jeszcze na początku trzeciego seta Polki utrzymywały niezły poziom, ale od stanu 10:10 zadyszki w ataku dostała Stysiak. Przewaga USA szybko urosła do sześciu “oczek”. Nawrocki dał szansę zadebiutować w reprezentacji Zuzannie Góreckiej, która na krótko uspokoiła grę zespołu, ale straty okazały się zbyt duże do odrobienia.

W czwartej partii biało-czerwone już tylko statystowały.(PAP)