Wszyscy absolwenci gimnazjów i podstawówek znajdą miejsca w szkołach średnich

0
60
Warszawa, 28.08.2012. Tablica i godło przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej . tz/obm PAP/Tomasz Gzell

“Postanowiliśmy jeszcze raz, po raz kolejny, poprosić kuratorów, aby zebrali informacje, te najbardziej aktualne dotyczące liczby miejsc dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Jesteśmy pewni, że ta sytuacja nie budzi wątpliwości. Rodzice mogą być pewni, że ich dzieci znajdą miejsce w szkołach średnich” – powiedział Piontkowski na konferencji prasowej w MEN.

Jak wyjaśnił, wątpliwości co do liczby miejsc wynikają z tego, że “w niektórych dużych miastach samorządy zdecydowały się na ruch, który pozwala absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów na złożenie dokumentów do większej liczby szkół”. “To powoduje, że w systemie ten sam uczeń pojawia się wielokrotnie, co może sprawiać wrażenie, że liczba uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach średnich jest zdecydowanie większa niż ta rzeczywista liczba absolwentów” – powiedział minister.

“Liczba miejsc przygotowanych w szkołach, klasach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów jest odpowiednia i ci uczniowie będą mieli miejsca do nauki w szkole średniej” – podkreślił Piontkowski.(PAP)

autorki: Karolina Kropiwiec, Danuta Starzyńska-Rosiecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here