Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em

0
189
Szczecin, 12.05.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, 12 bm. w Szczecinie. (cat) PAP/Marcin Bielecki

“Nie poszliśmy z PiS-em w wyborach samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty. Nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania. Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji i ideowej, ale też i programowej” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz we wtorek w Radiu RMF FM.

Podkreślił przy tym, że jego zdaniem wokół PSL trzeba gromadzić “środowiska centrowe”.

Kosiniak-Kamysz pytany był też o słowa b. szefa PSL i b. premiera Waldemara Pawlaka z zamkniętych obrad Rady Naczelnej, której nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościach. Pawlak wówczas mówił: “Mnie interesuje polityka, z której coś wynika, na takie rzeczy jestem gotów zaryzykować i to nie jest, że będziemy się +mlaskać+ i rozczulać będziemy mieli jeden mandat czy pięć mniej. Albo mamy kręgosłup i jaja i potrafimy robić politykę, z której wynika coś dobrego dla kraju, dla Polski, dla Europy, dla ludzi. Albo się trzęsiemy i wysuwamy, koncepcje, antykoncepcje, żeby się załapać na byle co”.

“Mamy i kręgosłup, i mamy swoje przekonania i wartości” – podkreślił Kosiniak-Kamysz. Wyraził przekonanie, że to co robi każdego dnia i to co udało mu się zrobić, odkąd jest szefem PSL, “służy Stronnictwu i służy Polsce”. “Nie wszystko się udało, ale zrobimy wszystko, żeby wyciągać też wnioski i pójść z wielką siłą do przodu” – dodał. (PAP)

sno/ pś/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here