LN siatkarek: polskie siatkarki przegrały z Chinkami 0:3

0
126
Opole, 22.05.2019. Trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki (C) podczas meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek w Opolu z Niemkami, 22 bm. (paw) PAP/Krzysztof Świderski

Po serii udanych występów polskie siatkarki zostały wręcz rozbite przez mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro. To był pierwszy mecz biało-czerwonych, w którym nie nawiązały równorzędnej walki z przeciwnikiem.

Początek spotkania to wręcz miażdżąca przewaga Chinek, które grały niezwykle szybko, efektownie i przede wszystkim skutecznie. Już na pierwszą przerwę techniczną schodziły z czteropunktową przewagą, a po kolejnych udanych akcjach było już 15:5 dla Azjatek.

Nieco lepiej wyglądała gra biało-czerwonych w kolejnych odsłonach, powoli rozkręcała się Malwina Smarzek, ale zawodziła Stysiak, która często atakowała poza boisko lub w blok rywalek. Gospodynie prowadzone przez jedną z najlepszych na świecie lewoskrzydłowych Ting Zhu znów zaczęły powiększać przewagę. Podopieczne Nawrockiego zdołały zmniejszyć straty do czterech “oczek”, lecz finisz należał do Chinek.

Szkoleniowiec Polek dokonał kilku zmian w składzie, na boisku pojawiły się Natalia Mędrzyk oraz Kamila Witkowska. Gdy tylko biało-czerwone ograniczyły liczbę błędów, wynik też wyglądał zdecydowanie korzystniej. W końcówce znów kilka punktów z rzędu zdobyły gospodynie. Polki dzięki udanym serwisom Witkowskiej obroniły trzy meczbole, ale przy stanie 24:22, Witkowska kolejną zagrywkę posłała w aut.

W środę kolejnym rywalem polskich siatkarek będą ubiegłoroczne zwyciężczynie Ligi Narodów – Amerykanki. Początek spotkania o godz. 10 (czasu warszawskiego). (PAP)

lic/ co/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here