Szczecin: jest wniosek o areszt dla kierowcy tira po karambolu na A6

0
144
Szczecin, 10.06.2019. Kierowca tira, który uczestniczył w wypadku na A6 pod Szczecinem po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże, 10 bm. W zderzeniu ciężarówki z sześcioma samochodami, do którego doszło 9 bm., zginęło sześć osób. (mr/sko) PAP/Marcin Bielecki UWAGA!!! ZAKAZ PUBLIKACJI WIZERUNKU ZATRZYMANEGO ORAZ WIZERUNKU FUNKCJONARIUSZY OPERACYJNYCH POLICJI!!!

Prokurator Rejonowy Szczecin Prawobrzeże skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia na drodze A6 katastrofy w ruchu lądowym “poprzez niewłaściwą obserwację przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze” – to zdarzenie zagroziło życiu i zdrowiu co najmniej 22 osób.

Jak informowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, w następstwie tego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego, którym kierował mężczyzna, z poprzedzającymi go samochodami osobowymi i powstania efektu domina. Uczestniczyło w nim siedem samochodów osobowych i samochód ciężarowy. Śmierć na miejscu poniosło sześć osób.

Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.20 na drodze A6 w kierunku Świnoujścia na wysokości Szczecina, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie. W wyniku zderzenia samochodów część z nich zapaliła się. Zginęło sześć osób, w tym najprawdopodobniej troje dzieci, jadących w jednym z aut. Ich tożsamość mają potwierdzić badania genetyczne. Według informacji, które podają lokalne media, pięć osób to mieszkańcy Stargardu: oprócz trojga dzieci także ich matka i babcia. Szóstą ofiarą jest kierowca innego samochodu. (PAP)

emb/ wus/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here