Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w wyborach parlamentarnych

0
342
Warszawa, 28.05.2019. Lider partii Wiosna Robert Biedroń i przyszli eurodeputowani ugrupowania podczas konferencji, 28 bm. przed Sejmem. (kf) PAP/Marcin Obara

Zaznaczył, że Wiosna jest gotowa na rozmowy z wszystkimi siłami postępowymi.

Biedroń poinformował na konferencji prasowej przed Sejmem, że od poniedziałku “pracuje już zespół, który przygotowuje Wiosnę do kolejnych wyborów, jesiennych, do Sejmu i Senatu”.

“Dzisiaj, szanowni państwo, Wiosna podjęła decyzję, mieliśmy wczoraj długie rozmowy, podjęła decyzję o samodzielnym starcie, startujemy niezależnie. Wygraliśmy pierwsze wybory, zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne” – dodał polityk, pytany przez dziennikarzy, czy nie będzie prowadził rozmów o wspólnym starcie w tych wyborach z ugrupowaniami wchodzącymi w skład Koalicji Europejskiej. “Nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest plan nasz działania” – podkreślił lider Wiosny.

Zapowiedział również, że będzie liderem jednej z list Wiosny do Sejmu. “Stworzymy najlepszą z możliwych list, tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do PE, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu” – mówił polityk.

Biedroń zastrzegł jednocześnie, że nie ma decyzji co do szczegółowej formuły samodzielnego startu. “Jesteśmy gotowi na rozmowy ze wszystkimi postępowymi siłami; zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny, a podzielają podobne wartości” – zadeklarował. (PAP)

autor: Marceli Sommer

msom/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here