PŚ w kajakarstwie – siedem polskich osad stanęło w niedzielę na podium

0
106
Poznań, 25.05.2019. Polacy Arsen Śliwiński (L) i Michał Łubniewski (P) zajęli drugie miejsce w biegu finałowym C2 500 m podczas zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w Poznaniu, 25 bm. (jk/dw) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Śliwiński i Łubniewski w sobotę zajęli drugą lokatę na dystansie 500 m.

Bardzo udany start zanotowała inna kanadyjkowa dwójka – Michał Kudła i Tomasz Kamiński, która zajęła drugą lokatę w konkurencji olimpijskiej C2 1000 m. Na finiszu Polacy przegrali zaledwie o 0,07 s z Niemcami.

W konkurencji K2 200 m aż dwie polskie osady stanęły na podium. Drugie miejsce zajął duet Dominika Włodarczyk – Katarzyna Kołodziejczyk, a trzecie Marta Walczykiewicz z Heleną Wiśniewską.

Na drugim miejscu finiszowały także kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w konkurencji C2 200.

Kanadyjkarz Tomasz Kaczor, podobnie jak w sobotę na 1000 m, zajął trzecią lokatę na dystansie o połowę krótszym. Na najniższym stopniu podium wyścig ukończyła także kobieca czwórka na 500 m w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk.

Po południu zostaną rozegrane finały na dystansie 5000 m. (PAP)