Ipsos: w wyborach do PE PiS 42,4 proc.; Koalicja Europejska – 39,1 proc.

0
133
Warszawa, 26.05.2019. Głosowanie w komisji wyborczej na Wydziale Chemii UW w Warszawie, 26 bm. Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Do zakończenia głosowania o godzinie 21:00, trwa cisza wyborcza. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik

Z sondażu wynika też, że do Parlamentu Europejskiego dostała się Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,6 proc. i Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 6,1 proc.

Z sondażu Ipsos wynika, że PiS zdobył 24 mandaty w Parlamencie Europejskim; Koalicja Europejska – 22; Wiosna Roberta Biedronia – 3; Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 3.

Frekwencja wyniosła 43 proc.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat wynika, że Kukiz’15 oraz Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej nie przekroczyły progu wyborczego.

Kukiz’15 zdobył 4,1 proc. głosów. Z kolei Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej uzyskała 1,3 proc. głosów.

Wśród polityków PiS mandaty do Parlamentu Europejskiego otrzymali – wg sondażu Ipsos – m.in.: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Adam Bielan, Patryk Jaki, Jacek Saryusz-Wolski, Beata Kempa, Beata Mazurek.

Spośród kandydatów Koalicji Europejskiej mandat w Parlamencie Europejskim uzyskali m.in. Jerzy Buzek, Ewa Kopacz, Marek Belka, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz.

Robert Biedroń to jeden z trzech polityków Wiosny, który w otrzymał mandat do Parlamentu Europejskiego; z Konfederacji mandat do PE otrzymał m.in. Jacek Wilk – wynika z sondażu Ipsos.

W niedzielnych wyborach Polacy wybierali 52 europosłów. (PAP)

kkr/ mok/ ozk/ nno/ pad/ mmu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here