Ekstraklasa piłkarska: sezon 2019/20 od 19 lipca do 23 maja

0
98
Łęczna, 09.03.2015. Mecz T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna (stroje zielono-czarne) – Cracovia (stroje biało- czerwone). Nz. ilustracja - piłka (wp/awol) PAP/Wojciech Pacewicz

Jak po raz kolejny zwróciła uwagę Ekstraklasa SA, w przyszłym sezonie spotkania będą rozgrywane tylko w 15 poniedziałków, co jest skutkiem nowego kontraktu dot. sprzedaży praw mediowych. W pozostałych kolejkach będzie rozgrywany dodatkowy mecz w niedzielę. Godziny spotkań oraz zestaw par zostaną podane w pierwszym tygodniu czerwca.

“Efektem nowego kontraktu mediowego jest nie tylko jego rekordowa wartość i zwiększenie ekspozycji klubów w telewizji otwartej, ale także zmiany w zakresie ułożenia terminarza, tak by uwzględniał oczekiwania klubów. W rezultacie od przyszłego sezonu znacznie zmniejszamy liczbę meczów poniedziałkowych. Od 3 listopada do zakończenia rundy zasadniczej zahaczymy o nie tylko w dwóch kolejkach. Przed meczami 1/32, 1/16 oraz 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski mecze Ekstraklasy będą rozgrywane od piątku do niedzieli, co umożliwi łatwiejsze przygotowanie planu transmisji spotkań ligowych i pucharowych” – tłumaczył dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański.

W komunikacie zwrócono uwagę, że zgodnie z sugestiami klubów w przyszłym sezonie w rundzie finałowej będzie tylko jedna kolejka w środku tygodnia – w połowie maja 2020, co pozwoli rozluźnić kalendarz rozgrywek. W rezultacie dodatkowa runda będzie dłuższa o sześć dni.

W sumie w całym sezonie tylko dwie serie spotkań odbędą się poza weekendami. Pozostałe terminy w środku tygodnia zostały zastrzeżone dla rywalizacji w Pucharze Polski i europejskich pucharach. (PAP)

pp/ sab/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here