Biedroń: proszę o głos, bo mamy szansę zmienić oblicze polskiej polityki

0
65
Warszawa, 24.05.2019. Lider partii Wiosna Robert Biedroń (C) podczas konferencji, 24 bm. w Warszawie kończącej kampanię wyborczą ugrupowania do Parlamentu Europejskiego pt. " Koniec Wojny Polsko - Polskiej". (pkus) PAP/Wojciech Olkuśnik

Biedroń, który na piątkowej konferencji prasowej przed Sejmem podsumował kampanię swojego ugrupowania do europarlamentu, mówił, że razem z innymi przedstawicielami swojego ugrupowania odwiedził ok. stu miast i miasteczek, a autobus Wiosny przejechał 11 tys. km. Podziękował wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w kampanię oraz w zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi.

“Dzisiaj pozostał nam jeden malutki krok, żeby marzenia tysięcy Polek i Polaków o innej polityce, o lepszej Polsce, o lepszej Europie zostały zrealizowane. Już w niedzielę, na Dzień Matki, będziemy mogli podarować nie tylko matkom, ale matce Polsce, matce Europie najlepszy prezent na świecie: zagłosować na Wiosnę, sprawić, że do polityki trafią nowi ludzie, nowe marzenia, nowe problemy, które będziemy mogli rozwiązywać” – przekonywał polityk.

Apelował też, żeby nie wierzyć, że “nic się nie da zmienić” a Polacy muszą “głosować ciągle na tych samych”, wybierając “tylko między PO a PiS-em”. “Sondaże pokazują, że Wiosna daje gwarancję tej zmiany, bo w każdym sondażu mamy mocną pozycję trzeciej siły politycznej. Odwagi, Polki i Polacy; zaufaliście nam 4 lutego, zaufajcie 26 maja” – mówił szef Wiosny.

“I proszę państwa o głos, bo naprawdę dzisiaj mamy szansę zmienić oblicze polskiej polityki. (…) Nasz przyjaciel (Frans Timmermans), który był tutaj kilka razy i wspierał Wiosnę podczas tej kampanii, wczoraj w Holandii wygrał wybory. W niedzielę musimy powtórzyć to w Polsce; siły postępowe, proeuropejskie, otwarte, tolerancyjne, muszą wygrać wybory w Polsce i mamy tę szansę, nie zmarnujmy jej” – dodał. (PAP)

msom/ mok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here