Gliński: w piątek rząd polski złoży skargę do TSUE w sprawie ACTA2

0
83
Warszawa, 14.05.2019. Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przed posiedzeniem rządu, 14 bm. w Warszawie. Udoskonalenie obecnego modelu upadłości konsumenckiej oraz wprowadzenie zmian korzystnych dla osób zadłużonych oraz wierzycieli to główne założenia projektu nowelizacji Prawa upadłościowego, którym ma zająć się rząd. (sko) PAP/Paweł Supernak

“Jutro rząd polski złoży skargę do TSUE w sprawie ACTA2. Uważamy, że niektóre artykuły – zwłaszcza obecny 17, dawny 13, czyli popularnie mówiąc związany z filtrowaniem treści to jest artykuł, który zagraża wolności w internecie i jest sprzeczny z podstawowymi wartościami UE dot. wolności słowa, idei, kreowania nowych treści” – poinformował w czwartek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Na Twitterze ministerstwa kultury napisano dodatkowo: “Wicepremier @PiotrGlinski: Dyrektywa #ACTA2 nie wchodzi w życie automatycznie, ale my dmuchamy na zimne i jutro składamy oficjalną skargę Państwa Polskiego do #TSUE. Mamy też inne możliwości blokowania tej dyrektywy na poziomie legislacyjnym. Zagraża ona podstawowym wartościom”

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ mam/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here