Prymas: KEP podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania

0
200
Warszawa, 22.05.2019. Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas konferencji prasowej po obradach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz szkoleniu dla arcybiskupów metropolitów z zakresu norm prawnych zawartych w ostatnim liście apostolskim papieża Franciszka, 22 bm. (sko) PAP/Piotr Nowak

“Zwołana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (…), Rada Stała przede wszystkim rozpoczęła, podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy; także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego” – powiedział prymas.

Przekazał, że w czasie Rady Stałej KEP zostało zatwierdzone “słowo biskupów do wiernych +Wrażliwość i odpowiedzialność+”, które zostanie odczytane w najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach.

Omówienie dalszych działań Kościoła w Polsce w sprawie ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych było głównym tematem środowych obrad Rady Stałej KEP. (PAP)

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Iwona Żurek

ktl/ iżu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here