Schetyna: dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję; naprawimy to

0
276
Kraków, 19.05.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (2P) oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (P), liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka (C), przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty (2L) i przewodniczący Zielonych Marek Kossakowski (L) podczas konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, 19 bm. w Tauron Arena Kraków. (pkus) PAP/Jacek Bednarczyk

Podczas niedzielnej konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Krakowie Schetyna mówił, że państwo polskie jest i powinno być dla wszystkich ogromną odpowiedzialnością i świętością.

“To jest wielkie dziedzictwo, które jest w rękach nas wszystkich, współczesnych Polaków. Potężna tradycja daje z jednej strony pewność siebie, siłę i wiarę w przyszłość, bo przeszło tysiąc lat w Europie niełatwo jest przekreślić” – podkreślił przewodniczący Platformy.

Jak wskazał, tej tradycji i historii nie jest w stanie zniszczyć w jedną kadencję “największy szkodnik”. “Polacy to wielki naród i Polska to silne państwo i byle co go nie zniszczy. Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję. To jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy” – oświadczył Schetyna.

“Odbudujemy wolne sądy, przywrócimy praworządność, prokuratura będzie znowu niezależna, a policja będzie bez partyjnych wpływów” – zadeklarował lider PO. Zapewnił, że “sprawiedliwość będzie taka sama dla wszystkich”, bo – jak zapewnił – “wobec prawa nie ma równych i równiejszych”.

Schetyna zaznaczył również, że Koalicja Europejska naprawi też polską edukację oraz przyzna utracone pensje nauczycielom. (PAP)

autor: Anna Tustanowska, Beata Kołodziej

amt/ bko/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here